اقتصاد ,امور ,اقتصادي ,مهاباد ,مقاومتي ,اشاره ,اقتصاد مقاومتي ,بسیج ادارات ,فرداي كشور ,وضعيت امروز ,اظهار داشت ,ماموستا اسماعیل محمودی ,کارخان

به گزارش روابط عمومی امور آب و فاضلاب مهاباد نشست پیامبر اعظم (ص) پایگاههای مقاومت بسیج ادارات و کارخانجات شهرستان مهاباد در امور آب و فاضلاب مهاباد برگزار گردید.

بنابراین گزارش در این نشست که توسط بسیج ادارات و با حضور کلیه پرسنل امور برنامه ریزی واجرا گردید امام جماعت امور حاج ماموستا اسماعیل محمودی درخصوص تبین اهداف اقتصاد مقاومتی اظهار داشت : مجموعه سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي، الگويي بومي و علمي، برآمده از فرهنگ انقلابي - اسلامي و متناسب با وضعيت امروز و فرداي كشور است.

وي افزود: سياستهاي اقتصاد مقاومتي قابل انطباق با شرايط گوناگون است و عملاً اقتصاد كشور را به حالت انعطاف پذيري مي رساند.

امام محترم جماعت امور با بيان اينكه اقتصاد مقاومتي براي نخستين بار در سال 1389 مطرح شده، اظهار داشت: برخي در آن زمان تصور مي كردند اقتصاد مقاومتي منحصر به زمان تحريم هاست ولي مقام معظم رهبري (مد ظله العالی) در بيانات خود تصريح كرده اند كه اقتصاد مقاومتي متناسب با وضعيت امروز و فرداي كشور است و در دوران پساتحريم نيز قابل اجرا و پياده سازي است.

ماموستا اسماعیل محمودی با طرح اين موضوع كه اقتصاد بطور كلي به سه بخش اقتصاد تشريعي، اقتصاد تحليلي و اقتصاد تدبيري تقسيم مي شود، گفت:

اقتصاد تشريعي، نشات گرفته از شريعتي خاص و شامل احكام اقتصادي و نظام اقتصادي است.

اقتصاد تحليلي ، دانشي است كه رفتارهاي بشري را در زمينه توليد، توزيع و مصرف تحليل مي كند تا بتوان بدين واسطه قدرت پيش بيني پديده هاي اقتصادي را بدست آورد.

اقتصاد تدبيري ، مجموعه تدابير دولتمردان براي رسيدن به اهداف اقتصادي است كه در اين بين مي توان به نحوه اتخاذ سياست هاي پولي، مالي و ارزي اشاره كرد.

وي در پایان مطالب خود اين مطلب را نیز متذكر شد كه براي توسعه اقتصادي نمي توان الگوبرداري كرد و بايست از ظرفيت ها و پتانسيل هاي كشور بهره گرفت.

در ادامه آقای مهندس علیخواه مدیر امور ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه با اشاره به مشکلاتی که در سالهای گذشته توسط شیطان بزرگ و ایادی استعمار بر گشور ما تحمیل شد و با بازی با قیمت نفت ؛ تولید ، کشاورزی و صنعت ما را تحت الشعاع قرار داد رهبر معظم انقلاب دستور اجرای اقتصاد مقاومتی را صادر فرمودند .

مدیر امور تحقق دستورات رهبر فرزانه انقلاب را در سه مورد برای حاضرین تبیین نمودند .

1-    تلاش خودکفایی در بخش کشاورزی .

2-    جلوگیری از اسراف و حرکت در راستای اصلاح الگوی مصرف در تمامی امورات .

3-    عدم خرید کالاهای خارجی در راستای حمایت از تولیدات داخلی ، خودباوری و اتکا به خود وتلاش در تحقق جمله " ما می توانیم " .

آقای علیخواه امنیت مثال زدنی کشور عزیزمان را دستاورد خون هزاران شهید برشمردند و اشاره کردند که برای تک تک ما وظیفه شرعی و قانونی است که این درخت تنومند را با خون دل آبیاری کنیم و با تمام قدرت از آن پاسداری نمائیم .

 

 

 

 

منبع اصلی مطلب : اتاق خبر آبفای آذربایجان غربی
برچسب ها : اقتصاد ,امور ,اقتصادي ,مهاباد ,مقاومتي ,اشاره ,اقتصاد مقاومتي ,بسیج ادارات ,فرداي كشور ,وضعيت امروز ,اظهار داشت ,ماموستا اسماعیل محمودی ,کارخان
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : نشست پیامبر اعظم (ص) پایگاههای مقاومت بسیج ادارات و کارخانجات شهرستان مهاباد در امور مهاباد